به مشاوره نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید

ارتباط از طریق واتساپ و دایرکت (0912) 9562639

ساعات کاری همه روزه 10:00 الی 18:00 (تعیین نوبت با هماهنگی قبلی)

گروه پزشکی الماس
مرکز پزشکی الماس » مشکلات پوستی » درمان دائمی ترک های پوستی و استریا
مدت زمان مطالعه۵ دقیقه

درمان دائمی ترک های پوستی و استریا

اغلب افراد از وجود خطوطی که مانند ترک پوستی در نواحی مختلف بدنشان وجود دارد، رنج می برند زیرا ظاهری نامطلوب برای آن ها ایجاد می کند. از همین رو همواره به دنبال راهی برای رهایی از این ترک های پوستی یا به اصطلاح استریا می گردند. در ادامه می خواهیم به جزئیات این دغدغه مهم بپردازیم.

درمان استریا با لیزر

استریا یا ترک های پوستی

ترک های پوستی یا همان استریا، یک سری ضایعاتی هستند که بر روی پوست نواحی خاصی از بدن از جمله: باسن، ران، سینه ها و شکم به صورت بریدگی های پوستی با رنگ های سفید یا قرمز ایجاد می شوند. دلیل ایجاد این بریدگی ها تحت فشار بودن اندام های نام برده و نازک شدن لایه درم و اپیدرم در آن ها است. استریا معمولا به هنگام بلوغ بر روی باسن، ران و سینه های افراد تشکیل می شوند ولی در نواحی شکم و سینه ها به هنگام حاملگی بیشتر تشکیل می شوند. درمان استریا یا ترک های پوستی برای بسیار از افراد دغدغه مهمی به شمار می آید، زیرا وجود ترک های پوستی شکل ناخوشایندی را بر روی پوست تشکیل می دهد و اعتماد بنفس افراد را کاهش می دهد.

علل ایجاد ترک های پوستی

ترک های پوستی بر روی پوست آقایان به دلیل تغییر در وزن، کاهش یا افزایش آن ایجاد می شود ولی میزان بروز آن در خانم ها شایع تر از آقایان است.

ترک های پوستی به دلایل مختلفی ایجاد می شود که از جمله آن ها، کشش پوست در هنگام بلوغ افراد است که در اثر افزایش حجم و وزن بدن ایجاد می شود. بیشترین کشش پوست و ایجاد ترک های پوستی در قسمت هایی از بدن که چربی بیشتری وجود دارد، مانند ران، باسن، بازوها مشاهده می شود.

در هنگام حاملگی ترک های پوستی در ناحیه شکم افزایش پیدا می کند.

ایجاد ترک های پوستی، زمینه ژنتیکی نیز دارد و می تواند از مادر به فرزند منتقل شود. تشکیل ترک های پوستی یا استریا در همه افراد قابل مشاهده است و بیشتر در نواحی پشت بازو و کمر به پایین افراد دیده می شود. درمان استریا یا ترک های پوستی با روش های مختلفی انجام پذیر است که لیزر فوتونا یکی از بهترین  و موثرترین روش های درمانی است و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

درمان استریا یا ترک های پوستی با لیزر فوتونا

افراد باید توجه داشته باشند که ایجاد ترک های پوستی زمانی رخ می دهد که لایه وسطی پوست در اثر عوامل مختلف کشیده می شود و این ترک های پوستی به مرور روشن تر شده و بر روی بدن نیز ماندگارتر می شوند. استفاده از کرم ها و لوسیون ها برای کاهش این ترک های پوستی نمی تواند موثر واقع شود. زیرا هیچ کرمی قابلیت نفوذ به قسمت میانی پوست و ترمیم این لایه را ندارد.

امروزه با پیشرفت علم روش های بسیاری برای درمان استریا یا ترک های پوستی به وجود آمده است که روش درمان با لیزر فوتونا، به طور قابل توجهی موثر بوده و طرفداران خاص خود را دارد.

لیزر فوتونا از جمله لیزرهای هوشمند است که برای درمان دائمی ترک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. لیزر فوتونا در اولین مرحله استفاده، پوست ناحیه مورد نظر را سفت می کند و باعث می شود که با این عمل، عمق ترک های پوستی کاهش پیدا کند. در مرحله دوم، پهنای ترک های پوستی را کاهش می دهد و با لایه برداری از پوست آن ناحیه، به محو کردن ترک های پوستی کمک می کند.

پیش تر بسیاری از افراد بر ای باور بودند که ترک های پوستی به صورت دائمی بر روی پوست آن ها ماندگار است و راهی برای درمان و از بین بردن آن ها وجود ندارد. در حالی که لیزر فوتونا به عنوان روشی موثر، امروزه کاربرد بسیاری در این زمینه دارد.

هزینه درمان ترک های پوستی با استفاده از لیزر فوتونا

درمان با لیزر فوتونا برای پوست های شل بیشتر طول می کشد. به همین دلیل هزینه درمان برای افراد با پوست شل بیشتر است. برای درمان ترک های پوستی که در ناحیه ران یا باسن قرار دارند چون پوست سفت تر است، تعداد جلسات کمتری برای درمان نیز نیاز است و طبیعتا هزینه کمتری پرداخت می شود.

عامل دیگری که در هزینه درمان ترک های پوستی تاثیر دارد، تعداد و وسعت این ترک ها بر روی پوست است که هر چه این وسعت بیشتر باشد هزینه درمان نیز بیشتر خواهد بود.

بهترین مرکز درمان ترک های پوستی

توجه داشته باشید که برای درمان ترک های پوستی حتما به متخصص پوست مراجعه نمایید تا پوست شما را معاینه کند و با تعیین تعداد جلساتی که برای درمان لازم است، هزینه طول درمان شما مشخص گردد. شما با توجه هزینه و تعداد جلسات می توانید برای انجام لیزر فوتونا تصمیم گیری نمایید. اگر به یک پزشک با تجربه و با مهارت مراجعه نمایید، می توانید با اطمینان بیشتری برای درمان استریا یا ترک های پوستی اقدام نمایید و نسبت به درمان صد در صدی اطمینان حاصل نمایید.

فیلم رفع استریا یا ترک های پوستی ایجاد شده به علت چاقی، بارداری یا دیگر موارد با لیزر فوتونا در مرکز تخصصی الماس

درمان استریا با لیزر فوتونا برای تمام این ترک های پوستی که به دلایل مختلفی بر روی پوست نواحی مختلف ایجاد شده اند، موثر است. پس با اطمینان کامل می توانید از این روش برای درمان ترک های پوستی خود استفاده نمایید. استفاده از این لیزر برای درمان ترک های پوستی در زنان و مردان رایج است و عمیق ترین ترک ها را نیز از بین می برد.

شاید بسیاری از افراد به دلیل استفاده های فراوان از کرم و لوسیون ها برای محو ترک های پوستی و عدم نتیجه گیری از آن ها، تمایلی به استفاده از لیزر فوتونا نداشته باشند ولی باید بدانید که این روش بسیار متفاوت تر عمل می کند.

لیزر فوتونا یکی از بهترین و موثرترین روش های درمانی برای از بین بردن ترک های پوستی و استریا است که امروزه اکثر افراد استفاده از آن را به روش های درمانی دیگر ترجیح می دهند.

دکتر حسام الدین هاشمی

گروه پزشکی الماس

مرکز لاغری، پوست و مو
با مدیریت جناب آقای دکتر حسام الدین هاشمی در تهران اداره می شود و در امور زیبایی و جوانسازی سابقه بسیار درخشان و قابل توجهی دارد.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
درمان جای جوش

درمان جای جوش

باقی ماندن جای جوش بر روی صورت مشکلی است که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی چهره شما بگذارد....

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *