به مشاوره نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید

ارتباط از طریق واتساپ و دایرکت (0912) 9562639

ساعات کاری همه روزه 10:00 الی 18:00 (تعیین نوبت با هماهنگی قبلی)

گروه پزشکی الماس
مرکز پزشکی الماس » تزریق زیبایی » طب سوزنی و کاربردهای آن در زیبایی
مدت زمان مطالعه۱۳ دقیقه

طب سوزنی و کاربردهای آن در زیبایی

امروزه استفاده از طب سوزنی به عنوان یک روش سنتی بدون دارو و دستگاه، باعث درمان بیماری ها و مشکلات بدن می‌شود، بسیار رایج است. همچنین این تکنیک در جوانسازی صورت کاربردهای نوینی دارد که باعث می‌شود مشکلات پوستی به خوبی درمان شود طب سوزنی در واقع یک روش سنتی است که برای مشکلات پوست و زیبایی تاثیرات مثبتی دارد. روش‌های طب سوزنی چینی ، طب سوزنی غربی، طب سوزنی کره‌ای و دیدگاه‌های مدرن و فیزیولوژیک طب‌سوزنی از انواع روش هایی است که به این منظور مد نظر قرار می گیرند. هر چه اشراف پزشک به انواع روش‌های طب سوزنی بیشتر باشد و تمام زوایای ناپیدای فیزیولوژی بدن را بهتر بشناسد موفقیت درمان به مراتب بالاتر می‌رود.

سوزن روی صورت

طب سوزنی

طب سوزنی از سال های دور برای درمان بسیاری از بیماری ها و رسیدن به راحتی و آرامش مورد استفاده بوده است. روش طب سوزنی چینی هزاران سال تاریخچه دارد. اخیرا استفاده از متدهای درمانی با طب سوزنی برای صورت، روند فزاینده ای به خود گرفته است. کاربرد طب سوزنی در زیبایی صورت بسیار گسترده است. برای آشنایی با نقش طب سوزنی در زیبایی و جوانسازی پوست صورت، با ما همراه باشید.

طب سوزنی به عنوان روشی درمانی از کشور چین ارائه شده است که تاریخچه آن هزار ساله است و قدمت چندین هزار ساله ی آن درمهد چین دستخوش تغییرات و آزمایشات فراوانی بوده است . طب سوزنی با استفاده از سوزن های جامد و باریک ، در نقاط خاصی از بدن وارد می شود تا موجب بهبود سلامتی فرد و درمان بیماری شود.

این روش، به تنهایی و یا همراه با سایر روش های درمانی معمول، تقریبا برای درمان همه ی انواع بیماری ها کاربرد دارد.

طب سوزنی، راهی منحصر بفرد برای سلامتی و توانایی درمان طیف وسیعی از بیماری ها از جمله علت گردن درد و … را ارائه می دهد.

بیماری های اسکلتی-عضلانی، سردرد، بیماری صبحگاهی و سیاتیک تنها چند نمونه از بیماری هایی است که به طور موثر درمان می شوند.

خانم جوان

جوانسازی با طب سوزنی

طب سوزنی روشی شگفت انگیز است که به طور مستقیم بر کارکرد روانی و ذهنی انسان تاثیر می گذارد، با این روش خون‌رسانی مناسب و منظم پوست ایجاد شده و در واقع مانند روش های نوین باعث تولید کلاژن در زیر پوست می شود و از این طریق جوانسازی را در چهره ایجاد می نماید .

با تکرار جلسات مورد نظر که متخصص طب سوزنی برای شما در نظر می گیرد در طی جلسات شاهد نتایج و تغییرات در چهره ها بود این تکنیک روشی مناسب برای از بین بردن خطوط اخم در ناحیه پیشانی و از بین رفتن خطوط خنده در کناره لب ها می باشد همچنین مشکلاتی مانند خشکی پوست و قطعی به کمک طب سوزنی قابل درمان است با استفاده از این روش ۵ سال جوانتر به نظر خواهید آمد و روند پیری پوست را تا ۵ سال عقب خواهید انداخت

طب سوزنی در افراد مختلف و سنین مختلف عمبکرد های متفاوتی به همراه دارد دارد. به کمک این تکنیک در واقع کارکردهای جسمی و روانی آنقدر متعادل می‌شوند که پوست به کندی دچار چین و چروک می‌شود.

تاثیرات طب سوزنی بر زیبایی صورت

همیشه طب سوزنی برای زیبایی و جوانسازی پوست صورت استفاده نمی‌شود. بین طب سوزنی معمولی و کاربرد طب سوزنی در زیبایی صورت، تفاوت های زیادی وجود دارد. قبل از مراجعه برای این طب سوزنی باید هدف خود را از این کار مشخص کنید.

ممکن است فردی برای طب سوزنی روی صورت خود مراجعه کند اما به دنبال زیبایی نباشد. گاهی افراد برای درمان آلرژی، اضطراب، تنش های فک، سردرد و ناراحتی های معده، به دنبال طب سوزنی هستند. در این موارد ممکن است تعدادی سوزن نیز به قسمت هایی از صورت وارد شود.

اما اگر هدف فرد، کاربرد طب سوزنی در زیبایی صورت باشد، نوع درمان برای او متفاوت خواهد بود. گاهی عدم تعادل فیزیولوژیک سبب می‌شود تا ظاهر شما زشت یا خسته به نظر برسد. در این شرایط، طب سوزنی با برگرداندن آرامش به پوست شما، زیبایی را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

اثر گذاری طب سوزنی بر پیری پوست

همانطور که بیان شد ، طب سوزنی کمک می کند نت پوست دچار افزایش خون‌رسانی شود، همچنین باعث متعادل کردن رطوبت و چربی پوستی خواهد شد، بهبود خونرسانی عضلات زیر پوست، بهبود فاکتورهای رشد پوستی، متعادل کردن سایز روزنه‌ها و بهبود کلاژن‌سازی ساختار پوست را اصلاح می‌کند و پوستی کاملا جوان و طبیعی ایجاد می‌نماید.این روش تاثیرات فوری و به سزایی دارد و در کمترین زمان متوجه تاثیرات شگفت انگیز آن خواهید شد .

امروزه جوانسازی برای خانم ها و آقایان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که کمک میکند چهره شاداب تر و زیباتر از گذشته به نظر بیاید و از طرفی روند پیری پوست را نیز کنترل و از بروز چین و چروک های عمیق در نواحی مستعد جلوگیری می نماید .

برای اینکه بتوانید تصور کنید کاربرد طب سوزنی در زیبایی صورت چگونه است، تصور کنید زمین می‌خورید و پوست شما خراشیده می‌شود. طبیعی است که بلافاصله پس از این اتفاق، بدن با تشکیل بافت جدید در محل زخم، پوست را ترمیم می‌کند. همین اتفاق پس از انجام طب سوزنی نیز انجام می‌شود. سوزن ها یک آسیب جزئی در پوست ایجاد می‌کنند و بدن در صدد جبران این آسیب برمی‌آید.

در واقع زمانی که پوست در اثر فرو کردن سوزن ها آسیب می‌بیند، مغز فریب می‌خورد تا پوست را به تولید کلاژن و الاستیک تحریک کند. در نهایت پوست کلاژن و الاستین و سایر مولکول های لازم برای فرایند ترمیم را می‌سازد. مولکول های ساخته شده خطوط ریز و چین و چروک ها را پر می‌کنند و ناحیه مورد نظر جوان می‌شود. این کمک می‌کند تا محل چروک ها و خطوط، صاف تر به نظر برسد.

کاربرد طب سوزنی در زیبایی صورت، تنها تحریک ترشح کلاژن سازی نیست. بلکه با طب سوزنی جریان خود در صورت افزایش می‌یابد، پاسخ های ایمنی افزایش می‌یابند و التهاب کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه آرامش و استراحت به پوست صورت بازمی‌گردد و پوست شادابی خود را حفظ می‌کند.

به طور کلی مزایای طب سوزنی برای صورت شامل موارد زیر می باشد :

  • مشکلات اساسی صورت با طب سوزنی قابل درمان است
  • پف زیر چشم، چین و چروک های اطراف چشم ها و اطراف لب ها، آکنه و اسکار آن با طب سوزنی از بین خواهد رفت
  • طب سوزنی روی صورت، حتی بیماری های داخلی را نیز درمان می‌کند
  • احساس بهبود در ظاهر و حس سلامتی پس از طب سوزنی

تاثیر ظاهری درمان طب سوزنی چقدر است؟

تاثیر جوانسازی آنقدر زیاد است که بعد از اتمام درمان گویی بیمار پوست اندازی کرده و پوست پیر و پر از چروک و افتادگی جای خود را به پوستی جوان و شاداب داده است. البته این روند درمانی کند است و به تدریج اتفاق می‌افتد. ضمن اینکه پوست کاملا روندی طبیعی را طی می‌کند. به طوری که انگار خانم ۷۰ ساله بعد از اتمام درمان صورت روزهای ۶۰ سالگی خود را در آینه می‌بیند.

مدت درمان چقدر است؟

هر چه سن بالاتر باشد کار کندتر پیش می‌رود. برای یک خانم ۵۰ ساله حدود ۳ ماه درمان نیاز است. البته نسبت به افراد مختلف متفاوت می‌باشد.

چه مشکلات پوستی با طب سوزنی درمان می‌شوند؟

• افتادگی‌های اجزای صورت و بدن مثل: ابرو، گونه، کنار صورت، سینه، گردن، شکم، غبغب و …

• سلولیت‌های بدن و پایین صورت که باعث چاقی و بدشکلی موضعی هستند.

• لکه های ریز و درشت پوست صورت و بدن

• آکنه و جوش صورت، اگزما، اسکار جای جوش

• ریزش مو و خالی بودن سر، خشکی پوست، روزنه های باز

• تعریق بیش از حد، گودی زیر چشم، کمبود حجم گونه و لب

• تیرگی زیر چشم، چروکهای اجزای صورت و بدن و گردن، پف دور چشم و ….

جلسات طب سوزنی چقدر طول می‌کشد و فواصل آن چطور است؟

طب‌سوزنی را می‌توان به صورت هفته‌ای سه ، دو یا یکبار انجام داد. گاهی هم با فواصل بیشتری درمان امکان‌پذیر است. طول هر جلسه بین ۲۰ دقیقه تا حدود یک ساعت متغیر است.


سوالات متداول شما

اگر سوال دیگری دارید مطرح کنید !

نام خود را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
Message
The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

دکتر حسام الدین هاشمی

گروه پزشکی الماس

مرکز لاغری، پوست و مو
با مدیریت جناب آقای دکتر حسام الدین هاشمی در تهران اداره می شود و در امور زیبایی و جوانسازی سابقه بسیار درخشان و قابل توجهی دارد.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جوانسازی با طب سوزنی

جوانسازی با طب سوزنی

جوانسازی صورت با روش های زیادی امکان پذیر است. از جمله این روش ها می‌توان به تزریق بوتاکس و تزریق فیلر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *